2010 m. spalio 16 d., šeštadienis

Saldūs kvadratėliai su kokosu ir šokoladu


Aną dieną vaikščiojant mieste mane užkalbino vidutinio amžiaus vyriškis ir ėmė pasakoti apie religija, duoti man knygelę (už kurią pasirodo reikia susimokėti simbolinį mokestį) ant kurios nupiešti besišypsantys ir šviesūs veidai. Matydamas mano abejingumą ir norą kuo greičiau bėgti toli nuo jo jis kaip paskutinę viltį uždavė man klausimą "ar tu laiminga?", o aš nė nemirktelėjus pasakiau "taip!", o jis dar spėjo sušukti "tai tik iliuzija!". Praėjus keliom dienom aš vis pagalvoju, kad ir koks spontaniškas buvo mano atsakymas, tai buvo tikrų tikriausia tiesa. Nesvarbu, kas tai bebūtų. Gal tai ir iliuzija, bet man patinka joje gyventi ir džiaugtis, kad gyvenu.Saldūs kvadratėliai su kokosu ir šokoladu


1 1/2 puodelio miltų
170 g sviesto
1 didelis kiaušinis
1/2 puodelio cukraus
1/2 puodelio rudojo cukraus
1 a.š. druskos
1/2 a.š. kepimo miltelių
1 1/4 a.š. vanilės ekstrakto
1 didelis bananas
1 puodelis greito paruošimo avižinių dribsnių
200 g šokolado
1 puodelis kokoso
3/4 puodelio riešutų

Sumaišyti miltus, druską, kepimo miltelius tarpusavyje.
Kitame inde ištrinti minkštą sviestą su cukrumi iki purumo. Įmušti kiaušinį ir pilti vanilę. Viską gerai išmaišyti. Dubenėlyje sutrinti bananą ir įmaišyti į sviestinę masę. Supilti miltus per 3 kartus. Nepermaišyti. Sudėti avižas, šokolado gabaliukus, kokosą ir riešutus.
Įkaitinti orkaitę iki 180 laipsnių temperatūros. Iškloti formą kepimo popieriumi, supilti masę ir išlyginti paviršių. Kepti apie 40 min arba kol parus viršus.

~English version~

Coconut chocolate chip bars1 1/2 cup whole-wheat flour


1 1/2 sticks unsalted butter at room temp

1 egg at room temp

1/2 cup brown muscovado sugar

1/2 cup sugar

1 tsp salt

1/2 tsp baking soda

1 1/4 tsp vanilla extract

1 ripe banana mashed

1 cup of quick cooking oats

1 cup chocolate chips

1 cup unsweetened coconut


3/4 cup of toasted nutsWhisk dry ingredients in a bowl and set aside. Mix butter and sugars on medium speed until mixture is light and fluffy. Add the egg and vanilla. Mix until combined. Add the banana and mix until just incorporated. Add the flour in thirds, mixing each addition only until just combined. Stir in oats, chocolate chips, coconut and nuts by hand.

Preheat oven to 375. Pour mixture into prepared pan and bake 40 min.

11 komentarų:

 1. Žinok man Vilniuje net du kartus teko susidurti su tuo vyriškiu ir jo klausimu "ar tu laiminga?" ir "ar tau rūpi tik tavo laimė, ar ir viso pasaulio laimė?"... ;)

  AtsakytiPanaikinti
 2. Įdomu kiek žmonių "užsikabina"..? :D

  AtsakytiPanaikinti
 3. Puikūs! Ir n-ąjį kartą giriu nuotraukas - skanumėliškos :)

  Prie manęs Vilniuj pastoviai prieidavo koks pasakotojas apie "darnią šeimą ir meilę", paskutinį sykį toks seniokas siūlė pakalbėt apie tai, kaip yra gerai nevalgyti mėsos :) Matyt, labai atviraširdė ir patikli atrodau :))

  AtsakytiPanaikinti
 4. Man tai keista kaip tie propagandos nešiotojai įsivaizduoja, kad pamojavę knygele ar lankstinuku, mano, kad gali pakeisti nusistovėjusią mąstyseną :)) dažniausia susinepatoginęs žmogus pasakai "ne ačiū" ir nusišypsai per dantis :)
  Ačiū Jurgita, kad užsuki ir pagiri ;)

  AtsakytiPanaikinti
 5. Labai graži pirma nuotrauka - tokia sava ir jauki :)Norėtųsi vieną gabalėlį pasiimti prie arbatos :)

  AtsakytiPanaikinti
 6. Labai šaunūs - jau mintiju, kad gal pakeisiu riešutus saulėgražomis, kurių namie yra ir į darbą ;) bus ką griaužt prie mokslų :)

  AtsakytiPanaikinti
 7. Puikios nuotraukos ir fantastiški pyragėliai! :) Mane - ne Vilniuje, Kaune - tik vieną kartą toks vyriškis prieš daug metų yra sustabdęs, tada su saviškiu senamiesčiu vaikštinėjom, o jis pradėjo kažką apie santuoką kalbėt. O juokingiausia, kad tada mums tik po penkiolika buvo :))

  AtsakytiPanaikinti
 8. Karolina, aš visad užsuku :) Dažniausiai tyliai šmaukšt, apsižiūriu ir pabėgu :) Jauku čia..

  AtsakytiPanaikinti
 9. Ineta, pyragėliai laimingi tai sužinoję :)))
  Indre, man irgi reikia kažką išsikept prie mokslų :) noras norais, o laiko nerasta..
  Asta, prajuokinai :D
  Jurgita, man vienas svarbiausių dalykų skaitant kitus blogus ir yra jaukumas, jis skatina sugrįžti, skaityti, gaminti. Stengiuosi, kad čia būtų jauku :)

  AtsakytiPanaikinti