2010 m. lapkričio 2 d., antradienis

Minimalistinė pieniška daržovių sriuba su apvaliais moliūgų gnocchi


Kažkur skaičiau, kad žmogus paraštėse paišantis kvadratus, trikampius ar kitus daugiakraščius yra nelaimingi. Taigi, darau išvada, kad aš vakar buvau nelaiminga, sėdėdama priešais gerbiamą vaizduoklį ir bandydama suregzti bent sakinį rašto darbui nupaišiau stambų trikampį aplink kurį vedžiojau pieštuką šimtus kartų. Kas pas jus šiandien paraštėse, ant laikraščio skiautės ar nosinaitės?Minimalistinė pieniška daržovių sriuba su apvaliais moliūgų gnocchi

pusė puodelio moliūgo tyrės
ziupsnelis druskos
1 kiaušinis
1 puodelis miltų

1/2 litro pieno
1 stiklinė vandens
300 g šaldytų daržovių mišinio
1 šaukštas sviesto
druskos pagal skonį

Į puodą supilame daržoves, pieną, vandenį. Užkaičiame ant ugnies ir laukiame kol užvirs. Tuo metu pasidarome gnocchi
Į moliūgo tyrę įmušame kiaušinį, beriame druskos ir miltus. Viską išminkome. Per tą laiką jau bus užviręs pienas su daržovėmis. Jei ne palaukite kol užvirs. Pasišlapinkite rankutes ir atgnybkite gabalėlį tešlos, formuokite rutuliuką ir meskite į puodą. Taip sudėkite visą tešlą. Virkite apie 5 min. Galiausia dėkite druskos ir sviesto.

18 komentarų:

 1. Mmmm kaip skaniai atrodo sriubytė :) Man pieniška daržovių sriuba primena darželio laikus, ten šią sriubytę virdavo tiesiog pasakiškai. Nuo tada ją ir pamėgau :)
  Tavo variantas labai įdomus, būtinai išbandysiu ;)

  AtsakytiPanaikinti
 2. Atrodo gražiai, bet manes dar niekas neįtikino, kad pieniška daržovių sriuba yra skanu:D

  AtsakytiPanaikinti
 3. Pienišką daržpovių sriubą virdavo močiutė vakarienei. Būdavo pati skaniausia, nieks tokios skanios nesugebėdavo išvirt. Bet ši irgi labai skaniai atrodo

  AtsakytiPanaikinti
 4. Aš piešiu pasikorusį žmogeliuką, nes daugiau nieko piešti nemoku. Arba hiperbolinius paraboloidus ir dvišakius hiperboloidus. Bet man labiau patinka tas žmogeliukas. Bet, ko gero, jau geriau būtų piešti trikampius.

  O sriuba - labai labai. Tik mano namuose ji visada būna tokia pat - bulvės, morkos, žirneliai. Konservatoriai liepė bent čia neimprovizuot. Kita vertus, pasidžiaugiu, kad konservatoriai visgi ne visada būna šalia ir moliūginių gnocchi idėjai sakau taip.

  AtsakytiPanaikinti
 5. Aš paišalioju saulutes, namukus, gėlytes ir žmogučius iš serijos "taškas taškas, du kabliukai" :))) Kažin, ką psichologai apie tokius menus papasakotų :))

  Sriuba tavo puiki. Aš kažkada pieniškos daržovių nemėgau, ar, tiksliau pasakius, mažai valgydavau - namuos nieks nevirdavo. Nuomonė pasikeitė išmėginus pienišką ir dar svogūnų :)

  P.S. kaip niežti rankos tavo pagrindą nukniaukt :)))

  AtsakytiPanaikinti
 6. Pratęsiant Jurgitos mintį - nu tikrai, kur jūs tokius pagrindus gaunat? Aš irgi nooooriuuuu :))

  Apie sriubą - nesu ragavus pieniškos daržovių, nebent tokia maža, kad net nepamenu jau. Bet viena tai aišku - taviškė atrodo nuostabiai! Ta pirma nuotrauka man labai labai :))

  Ir galiausiai apie paišaliojimus - pas mane dažniausiai gėlytės puikuose ir įvairūs apvalių formų raštai, neaiškūs sutvėrimai... :D Šiaip man kažkas kažkada sakė, kad formos nurodo tavo bendravimo būdą - kvadratai uždariausi, trikampiai per viduriuką, o apvalūs atviriausi :) Nu bet bala čia žino, nors man tokio dalykai kartais labai patinka :)

  AtsakytiPanaikinti
 7. Dovilyte, tu tikriausia pirmasis žmogutis iš kurio girdžiu, kad patiko darželio pieniška sriuba, kitiems ji nekokius prisiminimus kelia :)))
  Ineta, man tai labai skani šita sriubytė, nors ir labai paprasta :)
  Forelle, mano močiutė irgi verda, bet ji vietoje sviesto deda sultinio kubelį, todėl manoji man labiau prie širdies :)
  Insolente, vai nu ir paišalai :D manau, kad patogiau trikampį yra vedžioti šimtus kartų, nei pasikorusį žmogeliuką :D
  Jurgita, aš ne psichologė, bet galiu numanyti, kad pasąmonėje svajoji apie namą (jei tokio neturi) :D
  P.S. xaxa, o man norisi tavo baltosios :D

  AtsakytiPanaikinti
 8. Nesutinku - dėl kampuotų formų - šiuo metu esu laiminga kaip niekad, o juos paišau, nes labai primena dovanų dėžutes :D

  Dėl sriubos - aš irgi tokią labai mėgstu. Et vis tik geras daiktas tos šaldytos. Ypač kai reikia greitai ir skaniai :)

  AtsakytiPanaikinti
 9. Asta, žinai kur radau(tikrai nepatikėsi!), ogi kaimynų kieme pamačiau ir iškart supratau, kad man jos reikia :D Taip vaikščiojau ir žiūrėjau į ją kelias savaites, kol išdrįsau paprašyti. Žinoma jiems kilo klausimas o kam man jos reikia, bandžiau aiškinti, bet vargu ar suprato :D
  O sriubos skonis, tai tikrai labai labai :)) o ir pagaminama per 20 min :)
  Man tai nuo nuotaikos ir įkvėpimo priklauso ką prikeverzosiu :D smagiausia, kai vartai studijų užrašus supranti, kad vaikystė dar niekur nepraėjo, nes paraštėse tokia pat betvarkė kaip ir pirmoje klasėje :D

  AtsakytiPanaikinti
 10. Indre, matyt kiekvienas psichologas savaip aiškina. Nueini pas viena pasirodo tau depresija, nueini pas kita - tu laimingiausias žmogus :D Svarbiausia, kad pati žinai, kaip jautiesi, tada gali šaipytis iš psichologų :D

  AtsakytiPanaikinti
 11. O mano piešinius įkvepia tarkim... nuobodulys.
  Ir ne tarkim, o visada.

  Tokiu būdu, pas mane buvo pusę sąsiuvinių išpaišinėti aštriomis, kampuotomis ir visada uždaromis figūromis. )
  Bet dėl nelaimingų žmonių tai drįsčiau paprieštarauti.
  O sriubą aš atsižymiu )

  AtsakytiPanaikinti
 12. mmm kvepia vaikyste. dievinu pieniškas sriubas!

  AtsakytiPanaikinti
 13. Diana, mane irgi nuobodulys dažnai priverčia spalvinti sąsiuvinio langelius :)
  Asta, aš vaikystėje buvau visiška pieniškų sriubų ne mėgėja, matyt todėl dabar jas labai mėgstu :))

  AtsakytiPanaikinti
 14. ech, o pas mane...širdutės...
  sriuba atrodo gerai iš pieniškos sriubos pusės, bet pagalvojus,kad ten ir daržovių yra, tai ne kažką... :D Bet kaip tavo, tai turėtų būt skanu. :))

  AtsakytiPanaikinti
 15. Monika, net J. sakė, kad skani, o tai jau retenybė ;)

  AtsakytiPanaikinti
 16. This soup looks fantastic.

  I’d love for you to submit one of your beautiful photos, and a link to your post, to my new vegetarian photo gallery showcasing the best vegetarian dishes and recipes on the web.

  AtsakytiPanaikinti