2011 m. sausio 12 d., trečiadienis

Pomidorų sriuba su naminiais makaronais


Be to, kad žiemą šaltą ir niūru, man, kaip fotografuojančiai maistą, iš proto varo apsiniaukusios dienos, kurios be to yra per trumpos, kad spėtum padaryti kokybiškų nuotraukų. Šiandieną labai supykau, kaip tik išvirus sriubą ir žvilgtelėjus per langą pamačiau, kad saulė (kurios ir taip nebuvo) pabėgo su paskutiniais šviesos spinduliais, taigi niurnėdama, kaip nekenčiu žiemos lipau laiptais žemyn, kad pabandyčiau įamžinti sriubą, kuri man yra atradimas. Todėl sorry, bet šį kartą sriuba, kuri yra daug skanesnė, nei nuotraukos, kurios šį kartą visai nesišypso.


Pomidorų sriuba su naminiais makaronais

Sriubai
400 g konservuotų luptų pomidorų
500 ml sultinio
1
svogūnas
3
skiltelės česnako
šaukštas sviesto

druskos, aštrių prieskonių

Svogūną ir česnaką
smulkiai supjaustyti ir apkepti svieste (~5 min). Dėti į puodą, užpilti sultiniu ir konservuotais pomidorais. Virti 10 min, kol pomidorai visiškai suminkštės. Po to viską sutrinti, berti druskos ir prieskonių. Sriubą užvirti. Patiekti su naminiais makaronais

Makaronams
2 kiaušiniai
200 g miltų

Miltus berti ant stalo ir padaryti duobutę. Į ją įmušti kiaušinius. Minkyti 5 minutes, kol tešla taps elastinga. Dėti į šaldytuvą bent 1 h. Po to tešlą labai gerai iškočioti (kad taptų permatoma) ant miltais pabarstyto stalo. Supjaustyti plonomis juostelėmis.
Užvirti vandenį, berti žiupsnelį druskos ir makaronus. Virti ~ 5 minutes arba kol išvirs. Galite vis paragauti jiems beverdant. Makaronus dėti į paruoštą sriubą.

11 komentarų:

 1. Mmm, kaip dievinu pomidorus ir sriubas, ypač žiemą. O dar kai namie visada turiu šiai sriubai reikalingų produktų, manau netruksiu pasigaminti. Beje, su profesionaliu fotoaparatu fotkini?

  AtsakytiPanaikinti
 2. Aš irgi labai mėgstu sriubas, šildančias, tirštas ir jaukias. Mielai vakarienei suvalgyčiau vieną kitą dubenėlį :)

  AtsakytiPanaikinti
 3. Kotryna, aš pirmą kartą pomidorų sriubą valgiau ir labai patiko! Fotoaparatui mano tikrai toli gražu iki profesionalumo, kaip tik dabar labai labai taupau tokiam :))

  AtsakytiPanaikinti
 4. Sima, sriuba man pats geriausias maistas žiema. Ir šilta ir skanu :)

  AtsakytiPanaikinti
 5. Sriuba tikrai galima susigundyti, nors makaronų daryti pati nedrįsčiau :)

  AtsakytiPanaikinti
 6. Musu seima labai megsta pomidoriene! Tavoji atrodo puikiai!
  Pomidoriene megstu virti "ant" jautienos sultinio ar rukytu sonkauliuku - skanumelis

  P.S. smagu, kad mano irasai yra laukiami ;)

  Geros dienos, Karolina!

  AtsakytiPanaikinti
 7. Medėja, žinok tuos makaronus pagamint vienas juokas :)
  Neringa, aš viriau iš vištienos sultinio, su juo taip pat labai skaniai gavosi :))

  AtsakytiPanaikinti
 8. Aš nesu didelė sriubų ekspertė, tačiau ši man atrodo labai viliojančiai :) Ir nuotraukos nėra tokios blogos, kaip galima pagalvoti iš tavo žodžių - nenuvertink :) Nors.. dėl tos šviesos trūkumo žiemą aš labai pritariu. Jei kažką pavyksta nufotografuoti iki vidurdienio ar, geriausiu atveju, kokios antros valandos - valio. O vėliau jau rankos nebekyla net.. Laukime pavasario :)

  AtsakytiPanaikinti
 9. Asta, tikra tiesa, atrodo viskas taip paprasta, o ištikrųjų.. :)) Todėl pavasario, kuo toliau tuo labiau ilgiuosi :)

  AtsakytiPanaikinti
 10. Puikiai pažįstama problema. Išeinu į darbą neprašvitus, grįžtu jau sutemus. Tad geriausiu atveju savaitgalį pavyksta kokią nuotrauką blog'ui "pagaminti" ...
  Bet kaip sakoma "Nevaryk Dievo į medį" - gal ir daugokai triukšmo, bent atrodo tikrai skaniai =)

  AtsakytiPanaikinti