2013 m. balandžio 17 d., trečiadienis

Karamelinis – kokosinis ledų tortas su brownie pagrindu


Su gerom idejom taip kartais būna, kad jos gimsta iš niekur pas mane. Kai kaitinau karamelinį kremą su kokosų pienu atrodė viskas perfect, pastačiau stingt į lauką, pamiršus, kad kieme jau pavasaris ir nesupratau, kodėl jis nekietėja. Po to, dėka močiutės, kuri kasdien man praneša orų prognozę, sužinojau, kad tada buvo beveik 15 laipsnių ant saulės. Mintyse pagalvojau, kur stovi pyragas ir supratau, kokio velnio jis man nestingsta (eureka!).

Kitas dramatiškas posūkis įvyko, kai jį padėjau į kamerą, kad sustingtų iki tėvų grįžimo. Aišku, nuėjau rašyti bakalauro ir prisiminiau, tik 1 h nakties, kai draugas paklausė, ką veikiau šiandieną Pyragas, žinoma, buvo sustingęs, o karamelinis - kokosinis kremas tapo tokiais saldžiais kreminiais ledais, todėl nuvalgius pyrago kampą padėjau į atgal į kamerą. Ten kur jam ir vieta. "Būk ledų tortu" - pagalvojau. 

 Šiame pyrage susipina mano du tikriausia mylimiausi skoniai tai kokosas ir karamelė. Vien šis kremas yra to die for (verčiantis iš koto lietuviškai tsakant). Tai va, bestovint prie viryklės jo nukabinau gal šaukštą, tai ir jums patariu tai padaryt, jei norite tikslaus recepto.

 Karamelinis – kokosinis ledų tortas su brownie pagrindu

Pagrindui
280 g tamsaus šokolado, susmulkinto
115 g sviesto, susmulkinto
1 šaukštas šviežios espresso kavos
1 šaukštelis vanilės ekstrakto
6 kiaušiniai, baltymai atskirti nuo trynių
50 g + 2 šaukštai cukraus
100 g lazdyno riešutų

Karameliniai-kokosiniai ledai
½ skardinės kokosų pieno
1 valg.š. sviesto
druskos

50 ml kokosų pieno
kapotų migdolų

Orkaitę įkaitinkite iki 175oC.
23 cm skersmens kepimo formą ištepkite sviestu.
Į nedidelį dubenį suberkite šokoladą, smulkintą sviestą ir supilkite kavą. Keliom minutėm įdėkite į mikrobangų krosnelę. Maišykite kas minutę, kol šokoladas ir sviestas ištirps į vientisą masę. Įmaišykite vanilę.
Atskirame dubenyje elektriniu mikseriu išplakite kiaušinių trynius ir 50 g cukraus, kol tryniai taps šviesūs, maždaug 1 -2 minutes.
Atskirame inde išplakite kiaušinių baltymus iki minkštų putų. Suberkite 2 šaukštus cukraus ir toliau plakite, kol baltymai bus standūs ir blizgūs.
Į tirpinto šoklado ir sviesto masę supilkite plaktus kiaušinių trynius, atsargiai išmaišykite, dėti pusę plaktų baltymų, atsargiai išmaišykite, sudėkite likusius baltymus ir vėl atsargiai išmaišykite.
Tešlą supilkite į paruoštą kepimo skardą. Kepkite maždaug 20 minučių. Iškeptą pyragą. Atvėsinkite skardoje.

Karamelinį- kokosinį kremą su kokosų pienu ir sviestu kaitinkite ant vidutinės ugnies, nuolat maišant, kol masė taps vientisa. Ją pilkite ant atšalusio pyrago, pyragą gausiai pabarstykite druska (nebijokite tikrai nebus sūru). Atvėsinkite iki kambario temperatūros.
Baltojo šokolado glaistui ištirpinkite šokoladą su kokosų pienu mikrobangų krosnelėje tuo pačiu principu, kaip ir kepant browni. Apipilkite ledų pyragą. Pabarstykite kapotais riešutais Pyragą apvilkite maistine plėvele ir šaukite į šaldymo kamerą pusdieniui. Skanaus!

Brownie pyragas iš pono David Lebovitz

9 komentarai: