2013 m. rugpjūčio 7 d., trečiadienis

Šokoladiniai alaus putėsiai

Nežinau kaip jums, bet aš kartais darau vieną ar kitą patiekalą vien tik dėl to, kad man patinka jo gaminimo būdas. Pavyzdžiui, dabar labai dažnai verdu obuolių košę. Iš pačio ryto susirenku obuolius, kurie per naktį būna prikritę po obelimi arba pasiimu krepšelį jų, jei kartais jie būna surinkti mano senelių. Nusinešu juos į virtuvę, išsiverdu kavos arba pasidarau šaltos arbatos, įsijungiu Australijos Masterchef, ir pradedu lupti obuolius, kol puodas būna pilnut pilnutėlis. Dažniausia per tą laiką ir vieną seriją kulinarinės laidos spėju peržiūrėt, bet dabar, kai neturiu, kur skubėt ir vienintelis mano darbas yra tinginiavimas ir važinėjimas su dviračiu galiu sau leisti tai. Tai va, po to ilgai maišau tą puodą su kalnu obuolių, galvodama apie savo gyvenimą ir kartais padarydama vieną kitą pritūpimą, kad kojos neaptingtų. Ir tai man yra geriausias relaksas.  


Chocolate Dark Beer Mousse


Šokoladiniai alaus putėsiai

3/4 puodelio atšaldytos riebios grietinėlės
4 didelių kiaušinių tryniai
1/4 puodelio tamsaus alaus
3 šaukštai cukraus
1/8 šaukštelio jūros druskos
200 g juodojo šokolado (60-72% kakavos), smulkiai sukapoto
2 dideli kiaušinių baltymai

Išplakite grietinėlę dubenyje iki standžių putų pavidalo. Atšaldykite.

Sumaišykite kiaušinių trynius, druską, alų ir 2 šaukštus cukraus kitame inde. Indą dėkite ant puodo, kuriame ant vidutinės ugnies verda vanduo. Virkite nuolat maišant, kol mišinys padidės dvigubai ir pabals. Po to nukelkite indą nuo puodo ir sudėkite smulkiai kapotą šokoladą. Maišykite, kol ištirpsta ir masė tampa vientisa. Leiskite atvėsti iki kambario temperatūros, kartais galite pamaišyti.

Elektriniu mikseriu suplakite kiaušinio baltymą kitame dubenyje vidutiniu greičiu, kol suputos. Palaipsniui įberkite 1 valgomąjį šaukštą cukraus. Padidinkite greitį iki didelio ir plakite iki standžių putų.

Sudėkite kiaušinių baltymus į šokoladą per du kartus atsargiai išmaišant. Po to įmaišykite grietinėlę. Putėsius dėkite į indelius ir atvėsinkite bent 2 h. Patiekite su šokolado drožlėmis.

2 komentarai: